⚽ Johor DT vs Selangor FC – Odds: 1.85 | 3.40 | 2.10  |  🏸 Lee Zii Jia vs Viktor Axelsen – Odds: 2.20 | 1.65  |  🎮 Team Secret vs Fnatic Mobile Legends – Odds: 1.90 | 1.90  |  ⚽ Liverpool vs Chelsea EPL – Odds: 1.75 | 3.60 | 4.20  |  🏀 Malaysia Dragons vs Singapore Slingers – Odds: 1.55 | 2.40  |  ⚽ Johor DT vs Selangor FC – Odds: 1.85 | 3.40 | 2.10  |  🏸 Lee Zii Jia vs Viktor Axelsen – Odds: 2.20 | 1.65  |  🎮 Team Secret vs Fnatic Mobile Legends – Odds: 1.90 | 1.90  |  ⚽ Liverpool vs Chelsea EPL – Odds: 1.75 | 3.60 | 4.20  |  🏀 Malaysia Dragons vs Singapore Slingers – Odds: 1.55 | 2.40  | 

Odds Perlawanan 4dgang – Kadar Terbaik untuk Pemain Bertaruh di Malaysia

Dapatkan odds paling kompetitif untuk bola sepak, badminton, e-sukan, basketball dan pelbagai sukan lain. 4dgang mengemas kini odds secara masa nyata supaya anda sentiasa mendapat nilai pertaruhan yang terbaik.

97%
Kadar Pulangan Tertinggi
Berbanding pasaran purata 93%
1,200+
Perlawanan / Minggu
25+
Jenis Sukan
LIVE
Odds Masa Nyata
RM 50
Pertaruhan Minimum

Perlawanan Langsung – Odds Terkini

Odds dikemas kini setiap saat. Pertaruhan boleh dibuat sehingga wisel tamat.

⚽ Bola Sepak LIVE
Johor Darul Ta'zim vs Selangor FC
Liga Super Malaysia – Min 67'
JDT Menang1.85
Seri3.40
Selangor Menang2.10
⚽ Bola Sepak LIVE
Liverpool vs Chelsea
EPL – Min 34'
Liverpool1.75
Seri3.60
Chelsea4.20
🏸 Badminton LIVE
Lee Zii Jia vs Viktor Axelsen
Malaysia Open – Set 2
Lee Zii Jia2.20
Axelsen1.65
🎮 E-Sukan LIVE
Team Secret vs Fnatic – Mobile Legends
MPL MY Season 14 – Game 2
Team Secret1.90
Fnatic1.90
🏀 Basketball LIVE
Malaysia Dragons vs Singapore Slingers
ABL – Suku Ke-3
M. Dragons1.55
S. Slingers2.40
⚽ Bola Sepak LIVE
Manchester City vs Arsenal
EPL – Min 58'
Man City1.62
Seri3.90
Arsenal4.50
4dgang

Jadual Perlawanan & Odds Akan Datang

Rancang pertaruhan anda lebih awal dengan odds pra-perlawanan terbaik di 4dgang

Sukan Perlawanan Tarikh / Masa 1 (Tuan Rumah) X (Seri) 2 (Tetamu)
⚽ Liga Super Kedah FC vs Perak FC Sabtu, 8.45 PM 2.05 3.20 1.80
⚽ Liga Super Sabah FA vs Terengganu FC Sabtu, 9.00 PM 2.30 3.10 1.70
⚽ EPL Man Utd vs Tottenham Ahad, 10.00 PM 2.40 3.30 2.80
🏸 BWF Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Kim / Seo Isnin, 3.00 PM 1.95 – 1.85
🎮 MPL MY RSG vs Geek Fam Selasa, 7.00 PM 1.70 – 2.10
⚽ La Liga Real Madrid vs Barcelona Rabu, 3.30 AM 2.10 3.50 3.20
🏀 ABL Kuala Lumpur Asean All-Stars vs Mono Vampire Khamis, 8.00 PM 1.80 – 2.00

Odds adalah untuk tujuan ilustrasi dan dikemas kini secara masa nyata di platform 4dgang. Daftar untuk melihat odds penuh.

4dgang

Memahami Odds Perlawanan di 4dgang

Ramai pemain baru yang sertai 4dgang selalu tanya soalan yang sama — "Macam mana nak baca odds?" dan "Kenapa odds di 4dgang lagi bagus dari tempat lain?" Jawapannya mudah: 4dgang direka khas untuk pasaran Malaysia, dengan odds yang dikira semula setiap beberapa saat menggunakan data langsung dari padang, gelanggang dan gelanggang permainan.

Odds perlawanan pada dasarnya adalah kadar gandaan kemenangan anda. Kalau anda pertaruhkan RM100 pada odds 2.50, anda akan terima RM250 sekiranya menang — bermakna keuntungan bersih anda adalah RM150. Nampak mudah, tapi sebenarnya ada seni tersendiri dalam memilih odds yang betul dan waktu yang tepat untuk memasang taruhan.

Format Odds yang Digunakan di 4dgang

Di 4dgang, kami menggunakan format Odds Desimal (Decimal Odds) yang paling popular di kalangan pemain Asia Tenggara. Format ini lebih mudah difahami berbanding format Fractional (British) atau Moneyline (Amerika). Contohnya:

  • Odds 1.50 – Menang RM150 untuk setiap RM100 yang dipertaruhkan (keuntungan bersih RM50)
  • Odds 2.00 – Menang RM200 untuk setiap RM100 (keuntungan bersih RM100 — gandaan 1:1)
  • Odds 3.50 – Menang RM350 untuk setiap RM100 (keuntungan bersih RM250)

Secara amnya, odds yang lebih tinggi bermakna kemungkinan menang lebih rendah tetapi pulangan lebih besar. Odds yang rendah pula bermakna pasukan atau pemain itu lebih "difavoritkan" untuk menang.

Jenis Pertaruhan Odds di 4dgang

Selain daripada taruhan menang/kalah biasa, 4dgang menawarkan pelbagai jenis taruhan lain yang lebih mencabar dan menguntungkan:

Taruhan 1X2

Pilih sama ada pasukan tuan rumah menang (1), seri (X) atau pasukan tetamu menang (2). Paling popular untuk bola sepak Liga Super Malaysia dan EPL.

Handicap Asia

Pasukan lebih kuat diberi "handicap" negatif untuk menyamakan peluang. Sangat popular untuk perlawanan yang ada jurang kemampuan yang ketara.

Over/Under (Jumlah Gol)

Pertaruhan sama ada jumlah gol dalam perlawanan melebihi atau kurang dari nilai yang ditetapkan. Contoh: Over/Under 2.5 gol.

Taruhan Parlay (Accumulator)

Gabungkan beberapa perlawanan dalam satu tiket. Semua pilihan mesti betul untuk menang, tapi gandaan keuntungan boleh mencecah ratusan kali ganda.

Sukan Paling Popular untuk Pertaruhan Odds di Malaysia

Sebagai platform yang memahami citarasa pemain tempatan, 4dgang memberi tumpuan khusus kepada sukan yang paling diminati rakyat Malaysia. Bola sepak kekal sebagai pilihan nombor satu — terutamanya Liga Super Malaysia yang kini semakin berkembang pesat dengan kehadiran pasukan-pasukan kompetitif seperti Johor Darul Ta'zim, Selangor FC, Kedah FC dan Sabah FA. EPL pula menjadi tarikan utama setiap hujung minggu, dengan ratusan ribu orang Malaysia mengikuti perlawanan dari Old Trafford hingga Anfield.

Badminton pula adalah sukan kebanggaan Malaysia. Pemain seperti Lee Zii Jia, Aaron Chia dan Soh Wooi Yik sentiasa menjadi tumpuan pertaruhan semasa kejohanan BWF World Tour, Thomas Cup dan Piala Uber. Odds untuk badminton di 4dgang sentiasa kompetitif kerana kami mempunyai pasukan penganalisis sukan yang berpengalaman dalam mengikuti perkembangan pemain nasional.

E-sukan juga semakin mendapat tempat dalam komuniti pertaruhan Malaysia. Dengan kemunculan MPL Malaysia (Mobile Legends Professional League) dan pelbagai kejohanan PUBG Mobile, VALORANT dan Dota 2, platform 4dgang telah memperluaskan liputan e-sukan untuk memenuhi permintaan generasi muda yang gemar bermain dan menonton pertandingan dalam talian.

Tips Pertaruhan Pintar
  • Tetapkan bajet harian dan patuhinya
  • Jangan pertaruhkan semua dalam satu perlawanan
  • Baca analisis dan statistik sebelum bertaruh
  • Gunakan ciri Cash Out apabila tersedia
  • Bandingkan odds sebelum pasang taruhan
  • Pertaruhan dalam talian hanya untuk dewasa 18+
Kaedah Deposit
Touch 'n Go eWallet GrabPay DuitNow FPX / Maybank2u CIMB Clicks Boost ShopeePay

Minimum deposit RM20. Pengeluaran diproses dalam 5–15 minit.

Mulakan Pertaruhan Hari Ini

Daftar percuma dan dapatkan bonus alu-aluan sehingga RM500 untuk pertaruhan pertama anda.

Daftar Sekarang
4dgang

Kelebihan Odds Perlawanan di Platform 4dgang

Ada banyak platform pertaruhan di luar sana, tapi tidak semua menawarkan pengalaman yang sama seperti 4dgang. Salah satu perbezaan paling ketara adalah kelajuan pengemaskinian odds. Di 4dgang, odds untuk perlawanan langsung dikemas kini setiap beberapa saat menggunakan feed data sukan terkemuka dunia. Ini bermakna anda sentiasa mendapat gambaran paling tepat tentang keadaan semasa perlawanan.

Selain itu, 4dgang menawarkan fungsi Cash Out yang membolehkan anda "keluar" dari taruhan sebelum perlawanan tamat. Bayangkan anda pertaruhkan RM200 pada Liverpool menang, tetapi di minit ke-75 mereka masih belum berjaya menjaringkan gol. Dengan Cash Out, anda boleh ambil balik sebahagian wang anda dan elakkan kerugian penuh — atau sebaliknya, kunci keuntungan lebih awal jika keadaan baik untuk anda.

Cara Menggunakan Odds Perlawanan dengan Bijak

Pertaruhan yang berjaya bukan semata-mata soal nasib. Pemain yang kerap menang di 4dgang biasanya mengikuti beberapa prinsip asas. Pertama, mereka sentiasa membuat kajian sebelum memasang taruhan. Mereka melihat rekod terkini pasukan, kecederaan pemain, cuaca dan faktor psikologi seperti tekanan perlawanan.

Kedua, pemain bijak tidak pernah "kejar kerugian" — iaitu bertaruh lebih besar kerana sebelumnya kalah. Ini adalah perangkap paling biasa yang menyebabkan pemain kehilangan lebih banyak wang. 4dgang amat menggalakkan amalan pertaruhan bertanggungjawab, dan kami menyediakan alatan seperti had deposit harian, had kerugian dan ciri rehat sementara untuk membantu ahli mengawal tabiat permainan mereka.

Ketiga, manfaatkan promosi dan bonus yang ditawarkan oleh 4dgang. Dari masa ke masa, kami menawarkan "Odds Boost" untuk perlawanan pilihan — di mana odds sesuatu perlawanan dinaikkan khas untuk tempoh masa terhad. Ahli VIP turut mendapat akses kepada odds eksklusif yang tidak tersedia untuk ahli biasa.

Pertaruhan Dalam Talian yang Selamat di Malaysia

Keselamatan adalah keutamaan mutlak di 4dgang. Semua transaksi kewangan diproses melalui saluran yang disulitkan menggunakan teknologi SSL 256-bit, standard yang sama digunakan oleh bank-bank utama Malaysia. Data peribadi anda tidak akan dikongsi dengan mana-mana pihak ketiga tanpa kebenaran anda — ini adalah komitmen kami seperti yang dinyatakan dalam Dasar Privasi 4dgang.

Untuk deposit dan pengeluaran, kami menyokong sepenuhnya kaedah pembayaran tempatan Malaysia seperti Touch 'n Go eWallet, GrabPay, DuitNow, Boost, ShopeePay dan FPX melalui Maybank2u serta CIMB Clicks. Minimum deposit hanya RM20, menjadikan platform ini mudah diakses oleh pemain dari semua lapisan masyarakat.

Akhir sekali, 4dgang komited untuk memberikan pengalaman pertaruhan yang telus dan adil. Odds yang kami paparkan adalah odds sebenar tanpa sebarang manipulasi. Kadar bayar (RTP) kami untuk pertaruhan sukan adalah di antara 94% hingga 97%, jauh melebihi purata industri. Ini bermakna untuk setiap RM100 yang dipertaruhkan secara keseluruhan di platform kami, pemain secara purata menerima balik RM94 hingga RM97.

Perlindungan Data & Privasi Anda

4dgang mengamalkan dasar privasi yang ketat. Semua maklumat peribadi dan transaksi kewangan anda dilindungi sepenuhnya. Kami tidak berkongsi data anda dengan pihak ketiga. Baca Dasar Privasi kami untuk maklumat lanjut.

4dgang

Soalan Lazim tentang Odds Perlawanan

Jawapan kepada soalan yang sering ditanya oleh ahli 4dgang

Odds pra-perlawanan ditetapkan sebelum perlawanan bermula dan biasanya lebih stabil. Odds langsung pula berubah-ubah mengikut keadaan semasa perlawanan — gol, kad merah, kecederaan dan momentum permainan semuanya mempengaruhi odds dalam masa nyata. Di 4dgang, kedua-dua jenis odds tersedia untuk semua perlawanan utama.

Minimum pertaruhan di 4dgang adalah RM10 untuk taruhan tunggal dan RM5 untuk setiap kaki dalam taruhan parlay. Had maksimum bergantung kepada tahap keahlian — ahli biasa boleh bertaruh sehingga RM5,000 setiap perlawanan, manakala ahli VIP Elite boleh mencapai RM50,000 atau lebih berdasarkan perbincangan dengan pengurus akaun mereka.

Ya, sudah tentu! Liga Super Malaysia adalah salah satu liga yang paling banyak dipertaruhkan di 4dgang. Kami merangkumi semua perlawanan Liga Super, Liga Premier, Piala FA Malaysia dan Piala Malaysia dengan odds yang sangat kompetitif. Kami juga menyediakan statistik pasukan, rekod head-to-head dan analisis sebelum perlawanan untuk membantu anda membuat keputusan yang lebih tepat.

Cash Out membolehkan anda menyelesaikan taruhan sebelum perlawanan tamat. Nilai cash out dikira berdasarkan odds semasa perlawanan pada masa anda ingin keluar. Jika keadaan memihak kepada anda, nilai cash out akan lebih tinggi daripada taruhan asal — dan sebaliknya jika keadaan tidak baik. Ciri ini tersedia untuk kebanyakan perlawanan langsung di 4dgang.

Ya! 4dgang adalah antara platform terawal di Malaysia yang menawarkan odds e-sukan yang komprehensif. Kami merangkumi MPL Malaysia (Mobile Legends), PUBG Mobile Malaysia Championship, VALORANT Champions Tour Malaysia dan pelbagai kejohanan e-sukan antarabangsa lain. Odds dikemas kini secara masa nyata semasa pertandingan berlangsung.
English